%1 Senat RP - Senatorowie
Senatorowie

Lista według okręgów wyborczych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

OKRĘG WYBORCZY NR 1
Powiaty: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjskioraz miasta na prawach powiatu - Jelenia Góra, Legnica
  Witold Idczak
Tomasz Misiak
Jacek Swakoń
 
OKRĘG WYBORCZY NR 2
Powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki oraz miasto na prawach powiatu - Wałbrzych
Stanisław Jurcewicz
Roman Edward Ludwiczuk
 
OKRĘG WYBORCZY NR 3
Powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski oraz miasto na prawach powiatu - Wrocław
Jarosław Duda
Leon Kieres
Władysław Sidorowicz
 
OKRĘG WYBORCZY NR 4
Powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński oraz miasto na prawach powiatu - Bydgoszcz
Zbigniew Pawłowicz
Jan Rulewski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 5
Powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski oraz miasta na prawach powiatu - Grudziądz, Toruń, Włocławek
Andrzej Person
Michał Józef Wojtczak
Jan Wyrowiński
 
OKRĘG WYBORCZY NR 6
Powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki oraz miasto na prawach powiatu - Lublin
Ryszard Janusz Bender
Grzegorz Czelej
Stanisław Gogacz
 
OKRĘG WYBORCZY NR 7
Powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz miasta na prawach powiatu - Biała Podlaska, Chełm, Zamość
Józef Bergier
Jerzy Mieczysław Chróścikowski
Lucjan Cichosz
 
OKRĘG WYBORCZY NR 8
obejmuje obszar województwa lubuskiego
Władysław Dajczak
Stanisław Iwan
Henryk Woźniak
 
OKRĘG WYBORCZY NR 9
Powiat: brzeziński, łódzki wschodni oraz miasto na prawach powiatu - Łódź
Maciej Grubski
Krzysztof Kwiatkowski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 10
Powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski oraz miasta na prawach powiatu - Piotrków Trybunalski, Skierniewice
Wiesław Dobkowski
Grzegorz Wojciechowski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 11
Powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski
Przemysław Błaszczyk
Andrzej Owczarek
Marek Trzciński
 
OKRĘG WYBORCZY NR 12
Powiaty: chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, suski, wadowicki oraz miasto na prawach powiatu - Kraków
Stanisław Bisztyga
Zbigniew Cichoń
Paweł Klimowicz
Janusz Sepioł
 
OKRĘG WYBORCZY NR 13
Powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański oraz miasto na prawach powiatu - Nowy Sącz
Stanisław Kogut
Tadeusz Skorupa
 
OKRĘG WYBORCZY NR 14
Powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz miasto na prawach powiatu - Tarnów
Maciej Klima
Kazimierz Wiatr
 
OKRĘG WYBORCZY NR 15
Powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski oraz miasto na prawach powiatu - Płock
Michał Boszko
Janina Fetlińska
zmarła 10 kwietnia 2010 r.
Eryk Smulewicz
 
OKRĘG WYBORCZY NR 16
Powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasto na prawach powiatu - Radom
Stanisław Karczewski
Wojciech Skurkiewicz
 
OKRĘG WYBORCZY NR 17
Powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz miasta na prawach powiatu - Ostrołęka, Siedlce
Henryk Górski
Waldemar Jerzy Kraska
Krzysztof Majkowski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 18
Powiat: warszawski
Barbara Borys-Damięcka
Krzysztof Piesiewicz
Marek Rocki
Zbigniew Romaszewski
zmarł 13.02.2014 r.
 
OKRĘG WYBORCZY NR 19
Powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński
Łukasz Abgarowicz
Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 20
obejmuje obszar województwa opolskiego
Ryszard Knosala
Norbert Krajczy
Piotr Wach
 
OKRĘG WYBORCZY NR 21
Powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasta na prawach powiatu - Krosno, Przemyśl
Andrzej Tadeusz Mazurkiewicz
zmarł 21 marca 2008 r.
Stanisław Piotrowicz
Alicja Zając
Stanisław Zając
zmarł 10 kwietnia 2010 r.
 
OKRĘG WYBORCZY NR 22
Powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski oraz miasta na prawach powiatu - Rzeszów, Tarnobrzeg
Kazimierz Jaworski
Władysław Ortyl
Zdzisław Pupa
 
OKRĘG WYBORCZY NR 23
obejmuje obszar województwa podlaskiego
Włodzimierz Cimoszewicz
Jan Dobrzyński
Bohdan Paszkowski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 24
Powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski oraz miasta na prawach powiatu - Gdańsk, Sopot
Bogdan Borusewicz
Andrzej Grzyb
Janusz Rachoń
 
OKRĘG WYBORCZY NR 25
Powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski oraz miasta na prawach powiatu - Gdynia, Słupsk
Dorota Irvina Arciszewska-Mielewczyk
Kazimierz Kleina
Edmund Kazimierz Wittbrodt
 
OKRĘG WYBORCZY NR 26
Powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasto na prawach powiatu - Bielsko-Biała
Sławomir Kowalski
Rafał Muchacki
 
OKRĘG WYBORCZY NR 27
Powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski oraz miasto na prawach powiatu - Częstochowa
Czesław Wincenty Ryszka
Andrzej Szewiński
 
OKRĘG WYBORCZY NR 28
Powiaty: gliwicki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu - Bytom, Gliwice, Zabrze
Andrzej Misiołek
Maria Pańczyk-Pozdziej
 
OKRĘG WYBORCZY NR 29
Powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu - Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory
Tadeusz Gruszka
Antoni Andrzej Motyczka
 
OKRĘG WYBORCZY NR 30
Powiat: bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu - Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy
Krystyna Bochenek
zmarła 10 kwietnia 2010 r.
Bronisław Jan Korfanty
Antoni Piechniczek
Leszek Piechota
 
OKRĘG WYBORCZY NR 31
Powiaty: będziński, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu - Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec
Zbigniew Meres
Zbigniew Marian Szaleniec
 
OKRĘG WYBORCZY NR 32
obejmuje obszar województwa świętokrzyskiego
Grzegorz Banaś
Adam Massalski
Michał Okła
 
OKRĘG WYBORCZY NR 33
Powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki oraz miasto na prawach powiatu - Elbląg
Stanisław Gorczyca
Sławomir Sadowski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 34
Powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski oraz miasto na prawach powiatu - Olsztyn
Ryszard Józef Górecki
Marek Konopka
 
OKRĘG WYBORCZY NR 35
Powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki oraz miasta na prawach powiatu - Kalisz, Leszno
Małgorzata Adamczak
Piotr Kaleta
Mariusz Sebastian Witczak
 
OKRĘG WYBORCZY NR 36
Powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński oraz miasto na prawach powiatu - Konin
Piotr Gruszczyński
Ireneusz Niewiarowski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 37
Powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski
Mieczysław Augustyn
Piotr Głowski mandat wygasł 21.11.2010
Henryk Stokłosa
 
OKRĘG WYBORCZY NR 38
Powiat: poznański oraz miasto na prawach powiatu - Poznań
Jadwiga Rotnicka
Marek Ziółkowski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 39
Powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki oraz miasto na prawach powiatu - Koszalin
Grażyna Sztark
Piotr Benedykt Zientarski
 
OKRĘG WYBORCZY NR 40
Powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki oraz miasta na prawach powiatu - Szczecin, Świnoujście
Jan Olech
Krzysztof Zaremba