|
III EDYCJA SZKOŁY LIDERÓW POLONIJNYCHRuszył nabór do III edycji Szkoły Liderów Polonijnych z Litwy i Ukrainy. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów jest finansowany ze środków Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Stowarzyszenie Szkoła Liderów zaprasza działaczy polonijnych do udziału w Szkole Liderów Polonijnych Litwy i Ukrainy. Projekt skierowany jest do aktywnych działaczy środowisk polonijnych w wieku od 20 do 35 lat, mieszkających, na Litwie i Ukrainie. Może w niej uczestniczyć 30 osób. Warunkiem uczestnictwa jest znajomość języka polskiego. Szkoła odbędzie się w terminie: od 17 do 28 sierpnia 2011 roku. Zgłoszenia można przesyłać do 5 czerwca 2011 roku .Celem projektu jest rozwój kompetencji liderskich uczestników, przygotowanie ich do aktywnego i świadomego działania w swoich środowiskach polonijnych oraz lokalnych w kraju zamieszkania. Program ma także na celu wzmocnienie stopnia identyfikacji narodowej uczestników z Polską i polską kulturą oraz przybliżenia im polskiej rzeczywistości, zagadnień związanych z transformacją ustrojową Polski, jej współczesnym społeczeństwem i gospodarką, a także kulturą i historią. Program Szkoły Liderów Polonijnych składa się z trzech elementów:
Szczegółowe informacje dotyczące programu i warunków naboru znajdą Państwo na stronie www.szkola-liderow.plPoprzednie edycje szkoły (realizowane także przy wsparciu środków senackich) były adresowane: w 2009 r. do działaczy polonijnych z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, w 2010 r. - z Europy oraz Ameryki i Brazylii. Uczestnicy tych zajęć są często gośćmi Senatu.
Stowarzyszenie Szkoła Liderów powstało w 1994 roku z inicjatywy profesora Uniwersytetu Oxfordzkiego Zbigniewa Pełczyńskiego. Celem stowarzyszenia jest edukacja działaczy publicznych oraz wspieranie rozwoju i aktywizacji środowisk lokalnych, promowanie idei współpracy międzynarodowej, edukacja obywatelska młodzieży i osób dorosłych, kreowanie postaw liderskich Od 1994 roku szkoła wyszkoliła około 3000 osób, które działają w różnego rodzaju organizacjach. Jej absolwenci są aktywnymi działaczami samorządów terytorialnych, organizacji pozarządowych i partii politycznych. |