Urszula Gacek

Urszula Gacek

Okręg wyborczy nr 14 (Tarnów)

Kandydatka Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP


Urodziła się 17 marca 1963 r. w Urmston (Wielka Brytania) w rodzinie polskich emigrantów. Ojciec był żołnierzem armii generała Andersa, uczestnikiem walk pod Monte Cassino.

W 1984 r. ukończyła ekonomię na Uniwersytecie w Oksfordzie. W czasie studiów w latach 1982-1984 była prezesem "University of Oxford Polish Society", wspierała opozycję w Polsce oraz prowadziła doraźną pomoc dla kraju w ramach programu "Medical Aid for Poland".

W latach 1985-1989 pracowała w firmie ECS Marine w Wielkiej Brytanii jako specjalistka od analiz finansowych na rynku ropy naftowej. W 1989 r. rozpoczęła pracę jako doradca gospodarczy koncernów międzynarodowych i firm polskich działających w branży chemicznej i energetycznej. W 1991 r. przyjechała do Polski i związała się z regionem tarnowskim. W 1998 r. zaangażowała się w sprawy rozwoju gospodarczego regionu i walki z bezrobociem. Prowadzi szkolenia dla polskich firm m.in. w zakresie japońskich metod zarządzania. W 1999 r. uczestniczyła w programie rządu USA promującym rozwój nowych technologii w przedsiębiorstwach. W latach 1999-2000 była prezesem Zarządu Tarnowskiego Klastera Przemysłowego "Plastikowa Dolina" SA. Koordynowała program Unii Europejskiej "ACENET" dla tej firmy. W 2003 r. była ekspertem do spraw gospodarczych w powiecie tarnowskim w programie Banku Światowego mającym na celu praktyczne rozwiązanie problemów wsi i rolnictwa. W 2004 r. została ekspertem do oceny Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w województwie małopolskim.

Jest członkiem Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Sekcji Polskiej Europejskiej Unii Kobiet oraz Instytutu Przedsiębiorczości Polskiej.

Należy do Platformy Obywatelskiej. Jest członkiem zarządu tej partii w powiecie tarnowskim.

Zamężna, ma dwoje dzieci.


Członkini Klubu Senatorów Platformy Obywatelskiej (o klubie/kole)

Członkini Komisji Spraw Zagranicznych (o komisji)

Członkini Komisji Spraw Unii Europejskiej (o komisji)

Członkini przewodniczącego Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich (o komisji)

Oświadczenia senatorskie           rejestr korzyści