Wydarzenia - Senat RP

Sztafeta Strzegących Prawa

18 listopada 2008 r. marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz i wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski powitali na dziedzińcu parlamentu sztafetę Strzegących Prawa, która przenosi Olimpijski Ogień Nadziei z Grecji na ceremonię otwarcia XIII Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Idaho w USA.

Witając sztafetę, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz podkreślił, że przyniesiony Ogień Nadziei jest także symbolem życia, radości i zwycięstwa. Sportowcom, marszałek życzył laurów, organizatorom sztafety gratulował sukcesu w umiejętnym wspieraniu rozwoju intelektualnego i fizycznego podopiecznych.

Sztafeta Strzegących Prawa jest w Polsce po raz drugi. Ponowny przywilej goszczenia Ognia Nadziei wiąże się z przyznaniem Polsce prawa do organizacji Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010.

Światowy "Bieg z pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych", to międzynarodowy ruch, którego członkami są ludzie na co dzień zajmujący się wdrażaniem oraz egzekwowaniem prawa. Ruch ten poza uświadamianiem społeczeństwu czym jest niepełnosprawność intelektualna i Olimpiady Specjalne, zbiera pieniądze na działalność Programów Narodowych.