Ewa Aleksandra Serocka

Ewa Aleksandra Serocka

Okręg wyborczy nr 25 (Gdynia)

Kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

 


Urodziła się w 1940 roku w Warszawie w rodzinie inteligenckiej. Rodzina jej została wysiedlona z Warszawy po Powstaniu Warszawskim i zamieszkała w Gdańsku.

Ukończyła liceum ogólnokształcące w Sopocie i w 1959 rozpoczęła pracę zawodową. W 1972 ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

W latach 1974-1980 pracowała jako zastępca dyrektora Wydziału Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, a następnie zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Instalacji Sanitarnych w Gdyni. W 1982 objęła stanowisko dyrektora Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Sopocie. W 1985, w wyniku konkursu, została dyrektorem Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Szkół "Cezas" w Gdańsku. W 1989, po wypadku samochodowym, przeszła na rentę. W latach 1990-1992 kierowała, w niepełnym wymiarze czasu, Biurem Turystycznym "Logostour" w Gdańsku. Od 1992 pracuje samodzielnie, wykonując prace zlecone w dziedzinie prawa pracy i prawa administracyjnego, specjalizując się w negocjacjach i sporach zbiorowych w służbie zdrowia.

W listopadzie 2001 została wybrana przez Senat do Krajowej Rady Sądownictwa.

Od 1970 aż do rozwiązania była członkinią Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a potem - Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej. Należy do Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Mężatka, ma syna.


Członkini: Komisji Spraw Unii Europejskiej (o komisji)

Komisji Ustawodawstwa i Praworządności (o komisji)

Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich (o komisji)

Członkini Klubu Senackiego Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy "Lewica Razem"(o klubie)

Oświadczenia senatorskie     rejestr korzyści