Oświadczenie


Minister Pracy i Polityki Społecznej przekazał odpowiedź na oświadczeniem senatorów Wiesławy Sadowskiej i Zbigniewa Gołąbka, złożone na 8. posiedzeniu Senatu ("Diariusz Senatu RP" nr 8):

Warszawa, 2002.02.27

Pan
Longin Pastusiak
Marszałek Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie Marszałku,

W związku z przekazanym, przy piśmie z 13 lutego 2002 r. znak: LP/044/51/02/V, wspólnym oświadczeniem złożonym przez senator Wiesławę Sadowską oraz senatora Zbigniewa Gołąbka podczas 8 posiedzenia Senatu RP w dniu 8 lutego 2002 r.

Uprzejmie informuję, że w związku z poruszaną w oświadczeniu, pozostającą w zakresie działania resortu pracy, sprawą "konwersji wierzytelności Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych reprezentowanego przez Krajowy Urząd Pracy z syndykiem ZM "Łucznik" S.A. w upadłości w celu zakupu dla Fabryki Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o. niezbędnych gruntów, budynków i budowli", wystąpiłem do Sekretarza Komitetu Rady Ministrów z pismem z 19.02.2002 r. znak: BP-025-269/2002, DPSiR/107/II/MW/2002 proponując Komitetowi rozważenie możliwości uwzględnienia w "Strategii przekształceń strukturalnych przemysłowego potencjału obronnego w latach 2002-2003" przygotowanej przez Ministra Gospodarki, pewnych rozwiązań dotyczących wykupu stanowiącego zabezpieczenie wierzytelności FGŚP majątek spółek przemysłowego potencjału obronnego z objęciem ich akcji lub udziałów przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., której kapitał byłby podwyższony w tym celu z przychodów z prywatyzacji spółek przemysłowego potencjału obronnego, przeznaczonej na dofinansowanie kosztów restrukturyzacji przemysłowego potencjału obronnego. Pozwalam sobie przekazać kopię powyższego wystąpienia, celem przybliżenia szczegółów wysuniętej koncepcji.

Z wyrazami szacunku

Jerzy Hausner


Oświadczenie