8. posiedzenie Senatu RP
8 lutego 2002 r.
Oświadczenie
Oświadczenie złożone
przez senator Wiesławę Sadowską
oraz senatora Zbigniewa Gołąbka
Oświadczenie skierowane do ministra spraw wewnętrznych i administracji Krzysztofa Janika, ministra pracy i polityki społecznej Jerzego Hausnera, prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Arkadiusza Krężela oraz ministra obrony narodowej Jerzego Szmajdzińskiego.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z problemem rozwoju Fabryki Broni "Łucznik"-Radom Sp. z o.o. i utrzymania istniejących miejsc pracy oraz zajęcie stanowiska w tej sprawie.
Mieszkańcy, czując odpowiedzialność za los firmy i jej pracowników, zwracają się do nas z apelem o stworzenie parlamentarnego lobby pracującego na rzecz podjęcia skutecznych działań prowadzących do utrzymania miejsc pracy, stabilizacji produkcyjnej i rozwoju Fabryki Broni "Łucznik"-Radom Sp. z o.o. poprzez doprowadzenie do:
- realizacji trzyletniego programu przezbrojenia służb MSWiA poprzez zamó
wienie w 2002 r. pistoletów maszynowych i samopowtarzalnych;- skierowania przez MON zamówienia na rok 2002 karabinków 5,56 mm "Beryl", zgodnego z wynikiem przetargu z września ubiegłego roku;
- przekazania przez Agencję Rozwoju Przemysłu pozostałych i będących w jej posiadaniu środków, czyli około 22 milionów zł, uzyskanych w grudniu 1998 r. z Krajowego Urzędu Pracy na restrukturyzację technologiczną i produktową spółki;
- konwersji wierzytelności Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych reprezentowanego przez Krajowy Urząd Pracy z syndykiem ZM "Łucznik" SA w upadłości w celu zakupu dla Fabryki Broni "Łucznik"-Radom niezbędnych gruntów, budynków i budowli.
Biorąc powyższe pod uwagę, liczymy na przychylność i pomoc w przedmiotowej sprawie.
Pozostajemy z wdzięcznością i nadzieją na pozytywne załatwienie tak ważnych spraw.
Wiesława Sadowska
Zbigniew Gołąbek