Spis oświadczeń, poprzednie oświadczenie
79. posiedzenie Senatu RP
6 kwietnia 2001 r.
Oświadczenie
Oświadczenie złożone
przez senatora Tadeusza Kopacza
Oświadczenie skierowane do ministra pracy i polityki społecznej Longina Komołowskiego
Panie Ministrze!
W drugiej dekadzie stycznia 2001 r. złożyłem osobiście w Pana sekretariacie pismo w sprawie udzielenia pomocy w postaci kredytu na stworzenie pięćdziesięciu nowych miejsc pracy w Garbarni Braniewo.
Zdając sobie sprawę z faktu, że moja prośba jest nietypowa i może być rozpatrzona bez właściwego zrozumienia, poprosiłem sekretarkę Pana Ministra o przekazanie Panu Ministrowi mojej prośby o wyznaczenie terminu spotkania, co w mojej obecności uczyniła, dołączając do mego pisma oddzielną kartkę z adnotacją dotyczącą tej prośby. Do dnia 2 marca 2001 r. nie otrzymałem żadnej informacji w sprawie terminu spotkania. W związku z powyższym ponownie wystąpiłem pisemnie o wyznaczenia tego terminu. Jednak i to drugie pism
o nie spowodowało oczekiwanej reakcji ze strony Pana Ministra (pismo z dnia 2 marca 2001 r.). Z nieukrywaną przykrością stwierdzam, że pomimo upływu kolejnego miesiąca, moja prośba nadal pozostaje bez odpowiedzi.W wielu Pana publicznych wypowiedziach można było usłyszeć ogromne zatroskanie obecną sytuacją na rynku pracy. Jest to zrozumiałe, gdyż sytuacja ta jest wyjątkowo trudna, szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim. Niezrozumiały jest jednak fakt takiego potraktowania senatora RP, starającego się o złagodzenie sytuacji w mieście Braniewie, gdzie bezrobocie sięga około 25%.
Składając oświadczenie senatorskie, oczekuję od Pana Ministra rzeczowego wyjaśnienia takiego potraktowania sprawy, a także senatora RP - wbrew ustawowym zasadom współpracy członków rządu z parlamentarzystami.
Z wyrazami należnego szacunku
Tadeusz Kopacz
Senator RP