Spis oświadczeń, oświadczenie, odpowiedź 2, odpowiedź 3


Informację w związku z oświadczeniem senatora Zbigniewa Gołąbka, złożonym na 60. posiedzeniu Senatu ("Diariusz Senatu RP" nr 64), przekazał Minister Pracy i Polityki Społecznej:

Warszawa, dnia 11 lipca 2000 r.

Pani
Alicja Grześkowiak
Marszałek Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowna Pani Marszałek,

W związku z przekazanym przy piśmie z dnia 15 czerwca br. znak: AG/043/178/2000/IV oświadczeniem senatora Zbigniewa Gołąbka złożonym podczas 60. posiedzenia Senatu RP w dniu 9 czerwca 2000 r. w sprawie dalszego funkcjonowania zakładu zbrojeniowego "ŁUCZNIK" w Radomiu uprzejmie informuję, że najwłaściwszym organem do udzielenia odpowiedzi byłby Minister Gospodarki Pan Janusz Steinhoff oraz Minister Obrony Narodowej Pan Bronisław Komorowski. Wypada się bowiem zgodzić z Panem Senatorem Zbigniewem Gołąbkiem, iż losy Z.M. "ŁUCZNIK" S.A. zależą od określenia jego roli jako producenta uzbrojenia - przede wszystkim dla wojska, ale także służb mundurowych nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o wspieraniu restrukturyzacji przemysłowego potencjału obronnego i modernizacji technicznej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 83, poz. 932), od dnia wejścia w życie ustawy kompetencje ministra właściwego ds. Skarbu Państwa przejął minister właściwy ds. gospodarki. Minister Gospodarki był też autorem projektu ustawy a także "Programu Restrukturyzacji Przemysłu Obronnego i Wsparcia w zakresie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP" przyjętego przez Radę Ministrów 9 lutego 1999 r. - jest więc najbardziej kompetentny do zaprezentowania całokształtu problematyki poruszonej w wystąpieniu Pana Senatora.

Z szacunkiem

Longin Komołowski


Spis oświadczeń, oświadczenie, odpowiedź 2, odpowiedź 3