8 marca 2007 r.
Na swym posiedzeniu Komisja Kultury i Środków Przekazu rozpatrzyła ustawę o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji. Celem rozpatrywanej nowelizacji jest aktualizacja odesłań do Kodeksu spółek handlowych zawartych w art. 26 ust. 4 ustawy nowelizowanej.
Senatorowie zapoznali się z opiniami o ustawie, uchwalonej na podstawie projektu poselskiego, które przedstawili członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski oraz dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji I w Ministerstwie Skarbu Państwa Janusz Radomski. Przebieg prac sejmowych omówił poseł sprawozdawca Jan Ołdakowski. Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu stwierdziło, że nowelizacja nie wzbudza zastrzeżeń o charakterze legislacyjnym. Zaznaczyło jednak, że tak ograniczona nowelizacja, o charakterze wyłącznie doprecyzowującym odesłania, nie była niezbędna, ponieważ Kodeks spółek handlowych w art. 629 określił sposób postępowania w wypadku przywołania przepisów Kodeksu handlowego.
W głosowaniu Komisja Kultury i Środków Przekazu postanowiła zarekomendować Senatowi przyjęcie bez poprawek ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji. Na sprawozdawcę stanowiska komisji w tej sprawie wybrano senatora Jacka Sauka.
W drugim punkcie porządku dziennego posiedzenia rozpatrzono ustawę o zmianie ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz ustawy - Kodeks pracy.
Na temat zapisów przyjętych w nowelizacji wypowiadali się wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Tomasz Merta, naczelny dyrektor Archiwów Państwowych Sławomir Radoń, a także Andrzej Niernat i Stefan Cimaszewski z tej instytucji. Przebieg prac sejmowych omówił poseł sprawozdawca Bogdan Zdrojewski. Swoją opinie przedstawiło senackie biuro legislacyjne.
Rozpatrywana ustawa była projektem rządowym i dotyczyła rozszerzenia katalogu komórek organizacyjnych posiadających uprawnienia archiwum wyodrębnionego, wykonujących zadania w zakresie obronności i bezpieczeństwa państwa, utworzonych w państwowych jednostkach organizacyjnych, innych niż posiadające dotychczas takie archiwa.
W głosowaniu Komisja Kultury i Środków Przekazu postanowiła zaproponować Senatowi przyjęcie bez poprawek nowelizacji ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz ustawy - Kodeks pracy. Na sprawozdawcę stanowiska komisji wybrano senatora Piotra Boronia.