26 kwietnia 2006 r.
Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu rozpatrywano ustawę o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji.
Rozpatrywana nowelizacja była projektem prezydenckim. Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powołuje i odwołuje Krajowa Rada, a nie tak jak dotąd - prezydent. Nowelizacja ta była konieczna po marcowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodny z konstytucją uznał przepis, zgodnie z którym przewodniczącego KRRiT powołuje i odwołuje prezydent.
Podczas posiedzenia przebieg prac sejmowych nad rozpatrywaną nowelizacją przedstawił poseł sprawozdawca Paweł Kowal. Następnie, w imieniu wnioskodawcy projektu, głos zabrał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Robert Draba. Zapoznano się także z opinią Biura Legislacyjnego Kancelarii Senatu.
W toku swych prac Sejm odrzucił wnioski mniejszości i poprawki, które zakładały poszerzenie składu KRRiT. Sejm odrzucił także propozycję, by skreślić z ustawy o radiofonii i telewizji artykuły, które mówią, że kadencja KRRiT wygasa w wypadku odrzucenia przez Sejm i Senat sprawozdania krajowej rady.
W dyskusji zwracano uwagę, że szybkie przyjęcie nowelizacji jest konieczne ze względu na ograniczone - w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego - możliwości działania KRRiT. W kolejce na rozpatrzenie przez radę czekają m.in. skargi na nadawców. KRRiT nie może się nimi zajmować, tylko bowiem przewodniczący KRRiT może występować do nadawców o wyjaśnienia i nakładać kary.
W głosowaniu Komisja Kultury i Środków Przekazu opowiedziała się jednogłośnie za przyjęciem bez poprawek ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji. Ustalono, że sprawozdanie w imieniu komisji podczas posiedzenia plenarnego złoży senator Elżbieta Więcławska-Sauk.