1 sierpnia 2006 r.
Komisja Gospodarki Narodowej zebrała się na swym posiedzeniu w celu rozpatrzenia ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Pierwsze posiedzenie w tej sprawie odbyło się 26 lipca 2006 r. Zapoznano się wówczas ze stanowiskiem rządu oraz z opiniami instytucji funkcjonujących na rynku usług finansowych.
Kontynuując prace nad rozpatrywaną ustawą, senatorowie przystąpili do głosowania nad zgłoszonymi w dyskusji wnioskami. W wyniku głosowania akceptacji komisji nie uzyskał wniosek senatorów Jarosława Laseckiego i Andrzeja Owczarka o odrzucenie ustawy w całości. Senatorowie poparli następnie wniosek senatora Jerzego Szmita dotyczący przyjęcia ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym bez poprawek. Na sprawozdawcę stanowiska Komisji Gospodarki Narodowej w tej sprawie wyznaczono senatora Jerzego Szymurę.
W drugim punkcie porządku posiedzenia senatorowie kontynuowali rozpatrywanie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Pierwsze posiedzenie komisji w tej sprawie odbyło się 26 lipca 2006 r.
W kolejnych głosowaniach komisja postanowiła zaproponować Senatowi wprowadzenie 20 poprawek, przede wszystkim o charakterze uszczegółowiającym i doprecyzowującym zapisy ustawy sejmowej; dwie z zaproponowanych zmian miały charakter merytoryczny. Przyjęte poprawki zostały uzgodnione z przedstawicielem rządu wiceministrem gospodarki Tomaszem Wilczakiem. Na sprawozdawcę stanowiska komisji w sprawie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych wyznaczono senatora A. Owczarka.
Podczas posiedzenia senatorowie zakończyli także rozpatrywanie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw, z którą zapoznano się 26 lipca br. W głosowaniu odrzucono wniosek senatora Marka Waszkowiaka o przyjęcie ustawy sejmowej bez poprawek. Następnie senatorowie zaakceptowali 3 poprawki zgłoszone przez senatora J. Szmita, zmierzające do stworzenia możliwości kontrolowania jakości paliw w trakcie transportu. Ustalono, że proponowane przez komisję zmiany zarekomenduje Izbie senator J. Szmit.
Na zakończenie posiedzenia Komisji Gospodarki Narodowej przyjęto stanowisko w sprawie ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne. Nowelizację sejmową rozpatrzono wstępnie 26 lipca 2006 r.
Na wniosek senatora Mariana Miłka senatorowie jednomyślnie poparli uchwaloną przez Sejm nowelizację. Ustalono, że podczas posiedzenia plenarnego stanowisko komisji w tej sprawie przedstawi Izbie senator M. Miłek.