28 stycznia 2006 r.
Na swym posiedzeniu zebrała się Komisja Gospodarki Narodowej, aby kontynuować rozpatrywanie ustawy budżetowej na rok 2006 w częściach właściwych przedmiotowemu zakresowi działania komisji. Senatorowie rozpatrzyli następujące części budżetu:
Skarb Państwa (cz. 36)
Urząd Transportu Kolejowego (cz. 71)
Transport (cz. 39)
Budownictwo, Gospodarka Przestrzenna i Mieszkaniowa, Gospodarka Morska (cz. 18)
Łączność (cz. 26)
Urząd Komunikacji Elektronicznej (cz. 76).
W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele poszczególnych resortów i instytucji, których budżety rozpatrywano. Zapisy przyjęte w tym zakresie przez Sejm referowali m.in. dyrektor Departamentu Budżetu i Finansów w Ministerstwie Skarbu Państwa Jan Staniszewski, wiceministrowie transportu i budownictwa Piotr Stomma i Piotr Styczeń oraz prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska. Ministerstwo Finansów reprezentowała sekretarz stanu Elżbieta Roguska-Suchocka.
Następnie Komisja Gospodarki Narodowej przystąpiła do rozpatrywania opinii komisji senackich o ustawie budżetowej na rok 2006:
Poprawki do ustawy budżetowej na rok 2006 zgłosiły dwie komisje: Komisja Rodziny i Polityki Społecznej oraz Komisja Praw Człowieka i Praworządności.
Komisja Rodziny i Polityki Społecznej wnosiła o doprecyzowanie zakresu zadań rezerwy celowej przeznaczonej na pomoc społeczną, bez zmiany kwot tej rezerwy. Komisja Praw Człowieka i Praworządności zaproponowała zmniejszenie o 2,5 mln zł budżetu Sądu Najwyższego oraz o 670 tys. zł budżetu Generalnej Inspekcji Danych Osobowych i przeznaczenie tych środków na fundusz kombatancki.
Opinie pozostałych komisji senackich Komisja Gospodarki Narodowej postanowiła rozpatrywać na kolejnym posiedzeniu, 30 stycznia br.