Spotkania z wyborcami oraz działalność Pana Senatora w związku z poszerzeniem wiedzy nt. Unii Europejskiej (w trakcie kampanii przedreferendalnej)
Wszczęcie inicjatywy regionalnej "Dolnośląskie Forum Animatorów Kultury".
Dynamiczny udział w przeszło 25 terenowych spotkaniach na Dolnym Śląsku, 8 wizytach, poza regionalnych oraz 2 zagranicznych (szkoły, urzędy, rady samorządu, wsie, zakłady pracy, stowarzyszenia) jako konsultant, zwłaszcza w zagadnieniach integracji europejskiej, edukacji przez kulturę.
3 duże (ponad jednostronicowe) publikacje na tematy polityczne i kulturowe.
Średnio raz w tygodniu wywiady i udział w zespołowych audycjach mediów regionalnych, dużo rzadziej w centralnych.
Działalność społeczno-programowa i organizacyjna w Stowarzyszeniu Europejskich Więzi we Wrocławiu jako Przewodniczącego.
Gęsto zajęty Stolik spontanicznych rozmów w wolnej chwili Senatora" w klubie Ośrodka Partnerstwa Europejskiego - kawiarni artystycznej Pod Kalamburem.
Rozpoczęcie naboru do trzyletniego kursu EUROFACH dla młodych absolwentów po wyższych studiach operujących biegle jednym językiem obcym. Eurofach to bezpłatny kurs dla młodzieży z biednych zwłaszcza rodzin Dolnego Śląska.
4 spotkania w gronie rolników na ziemiach kłodzkiej, oleśnickiej, ząbkowickiej i świdnickiej w sprawach informacji o unijnych programach pomocowych.
Uczestnictwo w naradzie Uniwersytetu Wrocławskiego w sprawie opracowania programu zakładanej Fundacji im. F. Lassala.
Wystąpienie na finale ogólnopolskiego konkursu Młodzież w Europie. Programowanie, w gronie specjalistów zaproszonych przez Marszałka woj. dolnośląskiego, zajęć dla uczestników kursów przygotowujących do zawodów w instytutach Unii Europejskiej.
Spotkanie z kierownictwem Robotniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Bolencinie na temat "Chłopi w Unii EU".
Opracowanie z przedstawicielami MSZ programu dolnośląskiego FORUM O PRZYSZŁOŚCI EUROPY oraz przystąpienie wraz z Uniwersytetem Wrocławskim i Urzędem Marszałkowskim do organizacji tej debaty. Przeprowadzenie finalnej debaty na FORUM w ramach działalności Stowarzyszenia Europejskich Więzi.
Udział w debacie TV/O Wrocław wokół sukcesów i porażek kultury miejskiej. Udział w wojewódzkiej konferencji "Bezpieczna Polska".
Udział w posiedzeniach czterech kół partyjnych we Wrocławiu i Oleśnicy.
Przygotowanie i przeprowadzenie kolejnego spotkania grona intelektualistów wrocławskich "Teraz Myśl Polsko" w Ośrodku Partnerstwa Europejskiego KALAMBUR.
Wystąpienie podczas konferencji Polskiego Klubu Rzymskiego zorganizowanej w Senacie.
Wyjazd do Ustki na międzynarodowe spotkanie art. plastyków.
Spotkanie z rolnikami Ciepłowodach - doradztwo w sprawach unijnych programów pomocowych.
Udział w debatach zespołu parlamentarnego posła Kalisza podejmującego problematykę aksjologiczną (wartości), w traktacie konstytucyjnym przyszłej Europy ewentualnych uzupełnień Konstytucji Polskiej.
Narada w Krakowie w gronie pracowników Instytutu Studiów Strategicznych w sprawie wyobrażenia Konstytucji UE.
Wykład dla grona studentów AE we Wrocławiu na temat budowy tożsamości w trójojczyźnie: Polska - Dolny Śląsk - Europa.
Przedstawienie Stowarzyszeniu Architektów Polskich oraz przedstawicielom 17 stowarzyszeń wrocławskich idei budowy Monumentu "Europa Wędrująca", przystąpienie do opracowania koncepcji międzynarodowego konkursu na projekt w/w Monumentu - symbolu i wystawy wędrówek ludzi, towarów i cywilizacyjnych idei na skrzyżowaniu szlaków bursztynowego i solnego we Wrocławiu. Uzyskanie w Zarządzie Miasta Wrocławia wstępnej lokalizacji na w/w Monument (u wlotu rzeki Oławy do Odry).
Przedłożenie listem otwartym Idei Monumentu Premierowi RP i Kanclerzowi RFN jako alternatywy Muzeum Wypędzonych. Udział w debatach młodzieży szkół średnich w 5 gimnazjach i liceach dolnośląskich, na temat integracji europejskiej.
Wystąpienie w ogólnopolskim Zebraniu Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów na temat projektu ustawy o działalności kulturalnej oraz pożądanego modeli polityki kulturalnej.
Przedłożenie Prezydentowi RP projektu aktywności Komisji Kultury Stowarzyszenia "Ordynacka" wraz z propozycją cyklu publicystyczno-poetyckich filmów o wartościach kontrkultury studenckiej z lat 1955-1980.
Przedłożenie Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego opracowanej koncepcji Regionalnego Forum Animatorów Kultury.
Udział w delegacji Parlamentu RP udającej się do Senatu Francji na szkoleniową naradę o współdziałaniu w Unii Europejskiej.
Wystąpienie w naradzie zorganizowanej przez wojewodę w sprawie organizacji we Wrocławiu EXPO.
Zredagowanie kilkunastu wypowiedzi na różne bieżące tematy polityczne i opublikowanie ich już to w gazetach centralnych i regionalnych, już to w internecie we własnym piśmie "Poglądy Otwarte".
Opracowanie na życzenie wojewody i UKIE wzorcowego projektu dolnośląskiego Konsorcjum Centrów Regionalnych Informacji Europejskiej.
Przystąpienie do realizacji tego projektu na Dolnym Śląsku.
Udział w odbytej na Zamku w Poznaniu debacie na temat tradycji i nowej fali poszukiwań roli społecznej młodego teatru otwartego.
Opracowanie wystąpienia do debaty w Sosnowcu "Multikulturowe Dylematy".
Wystąpienie w debacie na temat wymiany kulturalnej wschód-zachód podczas Wrocławskich Spotkań Teatru Jednego Autora.
Wystąpienia podczas konferencji w teatrze RAMPA w Warszawie o temacie: Jaka jedność Europy, pod czyim berłem?"
Spotkania z Rolnikami na tematy Europejskie we 4 wsiach Dolnośląskich, w tym w Kostomłotach na inauguracje programu rządowego dotyczącego referendum do UE.
Inauguracja zorganizowana przez sen. B. Litiwńca w Ośrodku Partnerstwa Europejskiego we Wrocławiu bezpłatnych kursów EUROFACH dla wyselekcjonowanych ok. 40 absolwentów wyższych uczelni, mieszkających na dolnym Śląsku.
Opracowanie kilkunastu felietonów na aktualne tematy polityczne, kulturowe oraz informacyjne dotyczące integracji europejskiej, samorządności.
Opracowanie projektu - konkursu dla proeropejskiej aktywizacji wsi pt.: "Tata z mamą idzie do Europy".
Opracowanie i systematyczne wypełnianie publicystyką, okazałego, senackiego portalu w internecie: FORMACJA SOKRATYCZNA.
Na życzenie grupy kapitałowej z Ziemi Kłodzkiej, po podjęciu udanych starań, znalezienie w Europie przedsiębiorców gotowych do partnerstwa w ocaleniu zdrojów dolnośląskich jako historycznych, świadczących o miejscowym "pejzażu" podmiotów sanatoryjno-turystycznych.
Udział w dwu debatach politycznych dotyczących problematyki europejskiej w regionalnych programach TV.
Wygłoszenie referatu i udział w powiatowej debacie w Kłodzku o miejscu kobiety wyemancypowanej w integrującej się Europie.
Dwa wykłady na temat: Autorytaryzm Złotego Cielca Rynku"
i na inne aktualne tematy polityczno-aksjologiczne dotyczące jednoczenia się Europy, odbyte na zaproszenie wydziałów filozofii i spraw zagranicznych Uniwersytetu im. I. Franko we Lwowie, podczas międzynarodowej konferencji: "duchowość Europy". Tamże udział w debacie miejscowych dziennikarzy zorganizowanej przez Konsula RP obejmującej problematykę wartości europejskich na tle "mesjanizmu" atlantyckiego.Wystąpienie na spotkaniu w Bibliotece Narodowej OSSOLINEUM we Wrocławiu poświęcone warunkom wymiany i konkurencji specjalistów, idei i towarów między wschodem i zachodem Europy.