21 grudnia 2004 r.
Na swym posiedzeniu Komisja Skarbu Państwa i Infrastruktury rozpatrywała ustawę o zmianie ustawy - Prawo przewozowe.
Rozpatrywana nowelizacja była pilnym projektem rządowym. Do reprezentowania stanowiska rządu w toku prac parlamentarnych został upoważniony minister infrastruktury. Opinię o ustawie przedstawiło także Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu.
Wprowadzenie zmian w nowelizowanej ustawie było konsekwencją uznania przez Trybunał Konstytucyjny za niekonstytucyjne przepisów ustawy, które nie różnicują sytuacji prawnej osób wyłudzających świadczenie przewozu od sytuacji prawnej osób, które opłaciły należność za przejazd ulgowy, ale nie były w stanie udokumentować uprawnienia do ulgowego przejazdu w trakcie podróży. Nowelizacja przewiduje możliwość zwrotu pobranej przez organ kontrolny należności za przewóz i opłaty dodatkowej albo - w sytuacji wystawienia wezwania do zapłaty - ich umorzenia, jeśli podróżny w terminie 7 dni od dnia przewozu przedstawi przewoźnikowi dokument stwierdzający uprawnienie.
W głosowaniu Komisja Skarbu Państwa i Infrastruktury opowiedziała się jednogłośnie za przyjęciem bez poprawek ustawy o zmianie ustawy - Prawo przewozowe. Na sprawozdawcę stanowiska komisji w tej sprawie wybrano senatora Włodzimierza Łęckiego
.