Na swym posiedzeniu Komisja Skarbu Państwa i Infrastruktury zaakceptowała ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Ustalono, że na posiedzeniu plenarnym stanowisko komisji w tej sprawie zarekomenduje senator Kazimierz Drożdż.
Podczas posiedzenia do rozwiązań przyjętych przez Sejm ustosunkował się wiceminister infrastruktury Krzysztof Heller. Swoją opinię przedstawiło także Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu.
Ustawa zakłada, że informacje handlowe będzie można wysyłać (np. SMS-em lub mailem) tylko za uprzednią zgodą odbiorcy.
W opinii rządu, który był projektodawcą ustawy, ustawa zwiększy ochronę konsumenta w handlu elektronicznym, wpłynie to na zwiększenie wartości rynku e-gospodarki i może przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy z nią związanych (m.in. telepracy).
W drugim punkcie porządku dziennego posiedzenia Komisji Infrastruktury i Skarbu Państwa rozpatrzono ustawę o portowych urządzeniach do odbioru odpadów oraz pozostałości ładunkowych ze statków.
Senatorowie wysłuchali wiceministra infrastruktury K. Hellera, zapoznali się także z uwagami biura legislacyjnego.
Omawiana ustawa określa zasady postępowania z odpadami oraz pozostałościami ładunkowymi ze statków w portach i przystaniach morskich. W ustawie ustalono obowiązki podmiotów zarządzających portami i przystaniami morskimi w zakresie zapewnienia dostępu do portowych urządzeń, zasady sporządzania i zatwierdzania planów gospodarowania, zasady sprawowania nadzoru przez organy administracji morskiej nad przestrzeg
aniem przepisów ustawy, a także zasady ustalania opłat z tytułu kosztów utrzymania i eksploatacji portowych urządzeń do odbioru odpadów oraz pozostałości ładunkowych ze statków.W głosowaniu Komisja Infrastruktury i Skarbu Państwa postanowiła zaproponować wprowadzenie poprawek do ustawy sejmowej. Na sprawozdawcę stanowiska komisji wybrano senator Czesławę Christową.