1 grudnia 2004 r.
Senatorowie z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi kontynuowali na swym posiedzeniu rozpatrywanie ustawy o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa.
Pierwsze posiedzenie w tej sprawie odbyło się 24 listopada br. Wobec przedstawionej wówczas przez resort rolnictwa negatywnej opinii o nowelizacji, która była projektem poselskim, i wobec nieobecności na posiedzeniu przedstawiciela Ministerstwa Skarbu Państwa komisja postanowiła odłożyć decyzję w sprawie nowelizacji
sejmowej do następnego posiedzenia.Podczas posiedzenia zapoznano się z opiniami przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Ministerstwa Skarbu Państwa, które reprezentował wiceminister Kazimierz Jaszczyk.
W dyskusji zwracano uwagę, że zaproponowana przez Sejm nowelizacja nie jest rozwiązaniem problemów ludzi bezrobotnych na wsi, daje im jednak pewną szansę.
Dlatego w głosowaniu Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi postanowiła jednogłośnie poprzeć ustawę o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Ustalono, że przyjęcie ustawy sejmowej bez poprawek zarekomenduje Izbie senator Tadeusz Bartos.
W drugim punkcie porządku dziennego posiedzenia senatorowie rozpatrywali ustawę o zmianie ustawy o środkach żywienia zwierząt.
Zapisy ustawy, która była przedłożeniem rządowym, rekomendował senatorom wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jerzy Pilarczyk.
Ustawa zmierzała do implementacji do polskiego sytemu prawnego norm prawa wspólnotowego w zakresie wprowadzania do obrotu, przetwarzania i stosowania dodatków paszowych, a także przepisów dotyczących pakowania i znakowania tych dodatków oraz premiksów.
W dyskusji zwracano uwagę, że przyjęcie ustawy wpłynie korzystnie na środowisko naturalne i na bezpieczeństwo środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego.
W głosowaniu Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi postanowiła zaproponować Senatowi przyjęcie bez poprawek nowelizacji ustawy o środkach żywienia zwierząt. Na sprawozdawcę stanowiska komisji w tej sprawie wybrano senatora Mariana Kozłowskiego.