Druk nr E 94
17 listopada 2004 r.
SENAT
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
V KADENCJA
opinia
KOMISJI SPRAW UNII EUROPEJSKIEJ
o wniosku dotyczącym decyzji Rady UE w sprawie stanowiska Wspólnoty w Radzie Stowarzyszenia ustanowionej przez Układ Europejski między Wspólnotami Europejskimi i ich Państwami Członkowskimi z jednej strony, a Republiką Bułgarii z drugiej strony, dotyczącego uczestnictwa Bułgarii w systemie RAPEX na mocy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2001/95/WE z dnia 3 grudnia 2001 r. w sprawie og
ólnego bezpieczeństwa produktówMarszałek Senatu skierował do komisji projekt aktu prawnego UE; projekt stanowiska Rady Ministrów w sprawie tego dokumentu został przekazany w dniu 2 listopada 2004 r.
Komisja rozpatrzyła wniosek na posiedzeniu w dniu 16 list
Sygnatura dokumentu |
Komisja Europejska |
COM(2004) 661 końcowy |
Rada UE |
Przewodniczący Komisji
Spraw Unii Europejskiej
(-) Zygmunt Cybulski
OPINIA
Na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o współpracy Rady Ministrów z Sejmem i Senatem w sprawach związanych z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej (Dz. U. nr 52, poz. 515), Komisja Spraw Unii Europejskiej przedstawia opinię o projekcie aktu prawnego Unii Europejskiej przyjętą na posiedzeniu w dniu 16 listopada 2004 r.
I Projekt aktu prawnego Unii Europejskiej
Wniosek dotyczący decyzji Rady w sprawie stanowiska Wspólnoty w Radzie Stowarzyszenia ustanowionej przez Układ Europejski między Wspólnotami Europejskimi i ich Państwami Członkowskimi z jednej strony, a Republiką Bułgarii z drugiej strony, dotyczącego uczestnictwa Bułgarii w systemie RAPEX na mocy dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2001/95/WE z dnia 3 gru
dnia 2001 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów.II Projekt stanowiska rządu Rzeczypospolitej Polskiej
Rząd polski nie zgłasza zastrzeżeń do wniosku. W opinii rządu za przyjęciem Bułgarii do systemu RAPEX przemawia również fakt, że państwo to - podobnie jak Polska - jest członkiem Systemu Wymiany Informacji o Produktach Niebezpiecznych dla krajów Europy Środkowo - Wschodniej (TRAPEX). Posiada więc doświadczenie niezbędne do sprawnego uczestniczenia w systemie RAPEX.
III Opinia komisji
Komisja Spraw Unii Europejskiej popiera wniosek dotyczący decyzji Rady.