Druk nr E 88
4 listopada 2004 r.
SENAT
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
V KADENCJA
opinia
KOMISJI SPRAW UNII EUROPEJSKIEJ
o wniosku dotyczącym dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie uniemożliwienia korzystania z systemu finansowego w celu prania pieniędzy, włącznie z finansowaniem terrorystów
Marszałek Senatu skierował przekazany w dniu 27 października 2004 r. przez Radę Ministrów wniosek dotyczący dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE do zaopiniowania przez komisję.
Komisja rozpatrzyła wnio
Sygnatura dokumentu |
Komisja Europejska |
COM(2004) 448 końcowy |
Rada UE |
Przewodniczący Komisji
Spraw Unii Europejskiej
(-) Zygmunt Cybulski
OPINIA
Na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o współpracy Rady Ministrów z Sejmem i Senatem w sprawach związanych z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej (Dz. U. nr 52, poz. 515), Komisja Spraw Unii Europejskiej przedstawia opinię o projekcie aktu prawnego Unii Europejskiej przyjętą na posiedzeniu w dniu 3 listopada 2004 r.
I Projekt aktu prawnego Unii Europejskiej
Wniosek dotyczący dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie uniemożliwienia korzystania z systemu finansowego w celu prania pieniędzy, włącznie z finansowaniem terrorystów.
II Projekt stanowiska rządu Rzeczypospolitej Polskiej
Rząd akceptuje dokument COM(2004) 448 końcowy ;2004/0137 (COD) uwzględniając, że będą kontynuowane prace nad proponowanymi zapisami III Dyrektywy. W zakresie przedłożonego projektu III Dyrektywy Generalny Inspektor Informacji Finansowej oraz współpracujące z nim instytucje państwowe nie rozpoznały znacznej ilości obszarów, których uregulowanie w kraj
owym porządku prawnym mogłoby w przyszłości być kwestią problematyczną.W projekcie stanowiska rządu zapisano uwagi szczegółowe.
III Opinia komisji
Komisja Spraw Unii Europejskiej popiera wniosek dotyczący dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z uwzględnieniem uwag zawartych w projekcie stanowiska rządu.