Tadeusz Rzemykowski

Senator z byłego województwa pilskiego

Kandydat Krajowego Komitetu Wyborczego
Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Senator III kadencji Senatu RP

Wicemarszałek Senatu RP IV kadencji


Urodził się w 1946 roku w Jastrowiu [pow. złotowski, woj. wielkopolskie].

Ukończył technikum ekonomiczne w Pile, studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu, a także studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania oraz marketingu.

Od 1969-97 pracował w przedsiębiorstwach państwowych: Zakładach Rowerowych "Romet" w Jastrowiu, Zakładach Stolarki Budowlanej w Mikołajkach, Kombinacie Budowlanym w Pile, Centrali Rybnej w Koszalinie, pilskich Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego oraz Oddziale Poszukiwania Nafty i Gazu w Pile. Pełnił tam funkcję zastępcy dyrektora do spraw ekonomicznych, a ostatnio dyrektora.

Od wielu lat działa w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym, jest wykładowcą i dyplomowanym ekspertem ekonomicznym. Jest założycielem Fundacji "Równe Szanse" oraz prezesem Zarządu Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej "Nafta-Gaz".

Został odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz wieloma odznaczeniami branżowymi i regionalnymi.

W Senacie III kadencji był wiceprzewodniczącym Komisji Gospodarki Narodowej, pracował też w Podkomisji do spraw Polityki Regionalnej.

Od 1965 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a obecnie jest członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zasiada w jego Radzie Krajowej.

Żonaty, ma dwóch synów.


Członek Komisji Regulaminowej i Spraw Senatorskich [o komisji]

Członek Klubu Parlamentarnego Sojusz Lewicy Demokratycznej [o klubie/kole]