Sławomir Jan Willenberg

Senator z byłego województwa ciechanowskiego

Kandydat Komitetu Wyborczego
Akcja Wyborcza Solidarność

 


Urodził się w 1945 roku w Krośnicach [woj. ciechanowskie] w rodzinie inteligenckiej. Ojciec był nauczycielem, jednym z założycieli Liceum Metalowego i Kolejowego w Iłowie, następnie jego dyrektorem. W 1950 został zdjęty z tego stanowiska i usunięty ze szkoły. Matka pochodziła z zamożnej rodziny chłopskiej.

Ukończył liceum ogólnokształcące w Działdowie i studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie.

Rozpoczął pracę zawodową w Krynicy Zdroju jako młodszy asystent oddziału chirurgicznego. Uzyskał wtedy I stopień specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej. Następnie został kierownikiem działu pomocy doraźnej i asystentem oddziału chirurgicznego szpitala w Działdowie. W 1980 uzyskał II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Od 1989 pracuje jako zastępca ordynatora oddziału chirurgicznego. Od 1993 jest dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Działdowie.

W 1980 zorganizował pierwszą w Działdowie Komisję Zakładową NSZZ "Solidarność". Został wybrany na przewodniczącego oddziału NSZZ "Solidarność" w tym mieście. W czasie stanu wojennego więziono go w Działdowie i przy Rakowieckiej w Warszawie. Po reaktywowaniu NSZZ "Solidarność" ponownie został przewodniczącym komisji zakładowej i oddziału w Działdowie. Był założycielem Rady Terenowej Akcji Wyborczej "Solidarność".

Bezpartyjny.

Żonaty, ma dwoje dzieci.


Członek: Komisji Spraw Emigracji i Polaków za Granicą [o komisji]

Komisji Zdrowia, Kultury Fizycznej i Sportu [o komisji]

Członek Klubu Senatorskiego Akcji Wyborczej Solidarność [o klubie/kole]