Spis oświadczeń, poprzednie oświadczenie, następne oświadczenie
82. posiedzenie Senatu RP
24 maja 2001 r.
Oświadczenie
Drugie oświadczenie kieruję do wiceprezesa Rady Ministrów, ministra pracy i polityki społecznej pana Longina Komołowskiego.
Szanowny Panie Premierze!
Zwracam się do pana premiera z uprzejmą prośbą o podjęcie stosownych działań umożliwiających uwolnienie hipoteki Zakładu Maszyn do Szycia "Łucznik" zajętej przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
Decyzję taką podjęły już władze miasta Radomia i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Decyzja rady Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych otworzyłaby drogę do wykupienia majątku zakładów przez Agencję Rozwoju Przemysłu i umożliwiła utworzenie na Gołębiowie pierwszej w Radomiu strefy przemysłowej, a wtedy mógłby powstać, pod nadzorem Agencji Rozwoju Przemysłu, miniholding, swoisty inkubator przedsiębiorczości.
Zakład Maszyn do Szycia "Łucznik" znajduje się obecnie w dramatycznej sytuacji. Jego zobowiązania wynoszą 13 milionów zł. Niezbędna jest pomoc z zewnątrz. Zakład ma zamówienia między innymi z "Singera" i nie jest to jedyny kontrakt, który może podpisać. Od kilku miesięcy prowadzone są również rozmowy z
francuską firmą, która szuka partnera do produkcji elementów do części samochodowych. Sfinalizowanie transakcji przedłuża się, ponieważ Francuzi również czekają między innymi na decyzję Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i na to, jaka będzie postawa Agencji Rozwoju Przemysłu. Dalsze losy zakładu zależą także od decyzji rady tego funduszu i marszałka województwa mazowieckiego, który wstępnie już się wypowiedział.Z poważaniem, Zbigniew Gołąbek.
Panie Marszałku, pozostałe moje oświadczenia, zaadresowane do ministra spraw wewnętrznych i administracji pana Marka Biernackiego, do wiceprezesa Rady Ministrów, ministra gospodarki pana Janusza Steinhoffa i do ministra sprawiedliwości pana profesora Lecha Kaczyńskiego, składam do protokołu.* Proszę o ich
przyjęcie.Spis oświadczeń, poprzednie oświadczenie, następne oświadczenie