Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazał odpowiedź na oświadczenie senator Krystyny Czuby, złożone na 63. posiedzeniu Senatu ("Diariusz Senatu RP" nr
68):Warszawa, 30 sierpnia 2000 r.
Szanowna Pani
prof. dr hab. Alicja Grześkowiak
Szanowna Pani Marszałek
W związku z przekazanym przez Panią Marszałek oświadczeniem złożonym przez senator Krystynę Czubę na 63. posiedzeniu Senatu w dniu 8 sierpnia 2000 roku, uprzejmie proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na posiedzeniu 24 sierpnia br. w sprawie braku w "Telewizji Polskiej" S.A. bezpośredniej transmisji z uroczystości otwarcia i poświęcenia Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu, wyraziła swoje stanowisko w oświadczeniu.
W załączeniu uprzejmie przekazuję treść powyższego oświadczenia.
Łączę wyrazy szacunku
Juliusz Braun
Oświadczenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
z 24 sierpnia 2000 roku
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podziela ubolewanie środowisk społecznych i indywidualnych osób, które protestowały z powodu braku bezpośredniej transmisji w telewizji publicznej z uroczystości otwarcia Polskiego Cmentarza Wojenne
go w Katyniu.Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznaje realizację bezpośrednich relacji z wydarzeń narodowych tej rangi za oczywisty obowiązek TVP S.A..
Zastępca Przewodniczącego
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
dr Jan Sęk