U C H W A Ł A

SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 29 marca 2000 r.

w sprawie ustawy o zmianie ustawy o rezerwach państwowych

oraz zapasach obowiązkowych paliw

Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu w dniu 2 marca 2000 r. ustawy o zmianie ustawy o rezerwach państwowych oraz zapasach obowiązkowych paliw, wprowadza do jej tekstu następujące poprawki:

  1. w art. 1 w pkt 1 wyrazy "w art. 17 w ust. 1" zastępuje się wyrazami "w art. 17 w ust. 1, 3 i 4";
  2. w art. 1 w pkt 4, w ust. 5 wyrazy "Agencji Rezerw materiałowych" zastępuje się wyrazami "Agencji Rezerw Materiałowych";
  3. w art. 1 w pkt 4, w ust. 6 skreśla się wyrazy ", składające się z wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego oraz dodatku za wysługę lat";
  4. w art. 1 w pkt 6, w ust. 6 skreśla się wyrazy ", składające się z wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego oraz dodatku za wysługę lat";
  5. w art. 1 w pkt 7 w lit. b), w ust. 6 wyrazy "Agencji Rezerw materiałowych" zastępuje się wyrazami "Agencji Rezerw Materiałowych".

MARSZAŁEK SENATU

Alicja GRZEŚKOWIAK


UZASADNIENIE

W dniu 29 marca 2000 r. Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej w dniu 2 marca 2000 r. ustawy o zmianie ustawy o rezerwach państwowych oraz zapasach obowiązkowych paliw, wprowadził do niej 5 poprawek.

Wprowadzając poprawki nr 3 i 4 do art. 11 ust. 6 i art. 13 ust. 6 nowelizowanej ustawy Senat uznał, że wyliczenie składników wynagrodzenia Prezesa Agencji Rezerw Materiałowych oraz Prezesa Agencji Rezerw Artykułów Sanitarnych nie jest wyczerpujące, ponieważ nie uwzględnia innych składników np. odprawy czy nagrody jubileuszowej. Z tego względu Senat opowiedział się za rozwiązaniem polegającym na odejściu od określania elementów wynagrodzenia Prezesów obu Agencji.

Senat, mając na uwadze fakt, że podstawowym celem uchwalenia ustawy było dostosowanie jej terminologii do ustawy o działach administracji rządowej, uznał za konieczne uzupełnienie przeoczenia w art. 1 w pkt 1 w tym właśnie zakresie (poprawka nr 1).

Poprawki nr 2 i 5 do art. 11 ust. 5 oraz art. 14 ust. 6 nowelizowanej ustawy poprawiają błąd ortograficzny.